ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Номінальна напруга....................................... 220±10%
Частота................................................. ...................... 50±1Гц
Бактерицидний потік…………………………………20,0Вт
Номінальна потужність............................................ 60Вт
Ресурс роботи лампи........................................... 8000 годин
КОМПЛЕКТНІСТЬ
Опромінювач бактерицидний у зібраному вигляді без ламп, прим. -1
Лампа антибактеріальна ДБ-30М, шт. - 2
Посібник з експлуатації -1
Учитель бактерицидний пересувний є бактерицидним світильником відкритого типу. Оснащений таймером вимкнення на 120 хвилин.
Бактерицидний опромінювач призначений для знезараження повітря приміщень лікувальних установ, бактеріологічних лабораторій, театрів та кіно, шкіл, спортивних комплексів, цехів промислових підприємств та інших місць масового перебування людей, де утруднено або малоефективно застосування настінного або стельового типів опромінювачів бактерицидних.
ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
2.1. Опромінювач бактерицидний складається з двох бактерицидних ламп низького тиску, що випромінюють ультрафіолетові промені з довжиною хвиль 253,7 нм, близька до максимуму бактерицидної дії променистої енергії.
2.2. Лампи TUV -30, ДБ-30М включаються в мережу змінного струму частоти 50 Гц, напругою 2206 послідовно зі спеціальним опір баластним, що обмежує силу струму (Рис.1).
Для запалення ламп в бактерицидному опромінювачі застосовується спеціальні лампочки тліючого розряду - стартер за ГОСТ 8799-75. З метою придушення високочастотної перешкоди з напруги живлення в бактерицидному опромінювачі застосовується спеціальний фільтр низьких частот.
2.3. Зовнішній вигляд опромінювача бактерицидного та габаритні розміри вказані на малюнку 1. Опромінювач бактерицидний складається з основи 1 з роликами для переміщення по підлозі, каркаса з патронами 2, на якому кріпляться лампи .
2.4. Під'єднання опромінювача бактерицидного до мережі живлення здійснюється за допомогою трижильного шнура живлення.
Використовувані в маркуванні опромінювача б актерицидні символи виконані відповідно до ГОСТ 30324.0-95
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ
За вимогами електробезоласності опромінювач актерицидний відноситься до класу 1 і типу запити В за ГОСТ 30324.0-65
5.1. опромінювач повинен бути заземлений!
5.2. До роботи з опромінювачем бактерицидним допускаються особи, які вивчили цю інструкцію та пройшли інструктаж з техніки безпеки.
5.3. При обслуговуванні опромінювача бактерицидного персоналу слід користуватися засобами індивідуального захисту органів зору та шкіри, що не пропускають ультрафіолетових променів.
5.4. Опромінювач бактерицидний слід встановлювати на максимально можливу відстань від місця включення, але не менше 3 м, щоб уникнути опромінення персоналу. Час перебування персоналу при роботі опромінювача бактерицидного приміщення не повинен перевищувати 2 хвилин.
5.5. Сторонні особи з приміщення, що опромінюється, повинні бути видалені до початку роботи опромінювача бактерицидного.
5.6. ПРИ ЗАМІНІ ЛАМП І ПУСКОВИХ ПРИСТРІЙ, усуненні несправності, дезінфекції та очищення від пилу опромінювач БАКТЕРИЦИДНИЙ НЕОБХІДНО ВІДКЛЮЧИТИ ВІД МЕРЕЖІ!
ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ
6.1. Встановити лампи в опромінювач бактерицидний , для чого необхідно одночасно завести кінці ламп у відповідні верхні та нижні патрони та повернути до повної фіксації.
6.2. Встановити опромінювач бактерицидний у центрі знезаражуваного об'єкта.
6.3. Приєднати опромінювач бактерицидний до мережі.
7. УМОВИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ
7.1. Необхідність заміни ламп в опромінювачі бактерицидному може бути визначена або шляхом урахування часу горіння ламп (лампи замінювати через 8000 годин горіння), або контролем опроміненості відповідно до технічних характеристик опромінювача бактерицидного . . Контролюють опроміненість бактерицидних ламп не рідше одного разу на рік (залежно від інтенсивності експлуатації).
7.2. Корпус опромінювача бактерицидного допускає вологу санітарну обробку 3%-ним розчином перекису водню з 0,5%-ним розчином миючого засобу типу «Лотос». Дезінфекція етиловим спиртом проводиться:
■ зовнішня поверхня опромінювача -1 раз на місяць:
■ поверхня ламп –1 раз на тиждень. Графік дезінфекції складається обслуговуючим персоналом.
7.3. Час дезінфекції приміщень, об'єм яких перевищує 50м